22.12.11

Новий алгоритм AdWords для обчислення коефіцієнта якості цільової сторінки Quality Score

З жовтня 2011 Google AdWords почав використовувати новий алгоритм для обчислення коефіцієнта якості цільової сторінки (Quality Score). У першу чергу, новий алгоритм буде враховувати якість цільових сторінок та їх релевантність до рекламних оголошень (на відміну від попереднього алгоритму, що базувався на підрахунку CTR, історії облікового запису, і доречності об'яв до пошукових запитах).
Оголошення, цільові сторінки яких будуть максимально відповідати, отримають більш високий коефіцієнт Quality Score. Отже, ціна за клік (CPC) буде нижчою, а саме оголошення займе більш високу позицію в результатах пошукової видачі.
Новий алгоритм Google має забезпечити максимальну відповідність тексту рекламного оголошення та цільової сторінки. Для визначення показників якості пошукові роботи Google протягом декількох найближчих тижнів проіндексують кожну цільову сторінку, пов'язану з будь-яким рекламним оголошенням в сервісі AdWords. Google «нагородить» рекламодавців з високою якістю цільових сторінок, розміщуючи їх оголошення на верхніх позиціях рейтингу пошукових запитів.
Для проведення успішної рекламної кампанії, рекламодавцям слід пам'ятати, що всі маркетингові матеріали повинні відповідати стандартам Google.
Для створення цільової сторінки з високим Quality Score, Google пропонує керуватися двома основними принципами:

1. Функціональність. Цільова сторінка повинна бути з простою та зрозумілою системою навігації.
2. "Корисність". На цільовій сторінці має бути розміщена інформація, корисна для відвідувача.
Слід пам'ятати, що високоякісна цільова сторінка, вміст якої максимально релевантно рекламному оголошенню, сприятиме проведенню успішної рекламної кампанії.
Тут має сенс навести невеликий приклад, щоб підкреслити важливість даної зміни.Припустимо текст рекламного оголошення показує наступне:
Реклама в інтернеті
www.site.com
Вартість реклами в інтернеті
2 гривні за 50 унікальних показів.
На цільовій сторінці рекламодавця (сторінка сайту) немає інформації про 2 гривні за 50 унікальних показів, а значить сторінка не на 100% релевантна рекламному оголошенню, як наслідок Quality Score нижче, і ранжування на 5-6 місці з 8 можливих. Зазначимо, що раніше Google враховував велике значення CTR або релевантність пошукового запиту до тексту рекламного оголошення.
Для підвищення коефіцієнта якості цільової сторінки (Quality Score) слід дотримуватися трьох простих правил, які рекомендовані фахівцями Google AdWords:
1. Інформація, розміщена на цільовій сторінці (текстові повідомлення, ілюстрації) повинна розширювати і доповнювати відповідне рекламне оголошення.
2. Робіть цільову сторінку якомога простішу. Відвідувач повинен з першого погляду зрозуміти, яка дія йому пропонується виконати на цільовій сторінці. Уникайте розміщення на сторінці «важких» файлів і зображень, здатних збільшити час завантаження сторінки.
3. Тестуйте і оптимізуйте цільові сторінки для отримання найкращих результатів.Створюйте різні варіанти цільових сторінок, за допомогою спліт-тестування підбирайте оптимальні способи розміщення на сторінці текстових блоків, ілюстрацій, заголовків, елементів призову до дії і т.д. Пробуйте різні варіанти заголовків і написів на елементах призову до дії.
Для підвищення релевантності я б рекомендував використовувати ідентичні входження заголовків PPC-оголошень і цільових сторінок.
Експериментуйте з розміром цільової сторінки: може статися так, що «довга» цільова сторінка, розрахована на декілька "прокручувань" приверне увагу більшої кількості відвідувачів.
Пам'ятайте, що всі матеріали, розміщені на цільовій сторінці - текст, заголовок, графічні матеріали, елементи «заклику до дії» - повинні сприйматися як єдине ціле.
Рекламодавець, врахувавши вищезгадані правилам від Google AdWords, може домогтися багаторазового приросту коефіцієнта конверсії тільки за рахунок створення і оптимізації нових цільових сторінок.
У свою чергу, новий алгоритм визначення коефіцієнта якості цільових сторінок від Google буде стимулювати рекламодавців до створення цільових сторінок з усе більш високим Quality Score.Головним способом підвищення коефіцієнта якості цільових сторінок стане максимальна релевантність цільової сторінки пошуковому запиту.
Висновок
Якщо кілька рекламних запитів (або всі) направляють користувача на домашню сторінку сайту, то Quality Score буде нижчою, а CPC - вище. Не можна пропонувати користувачам червоні і жовті яблука на одній цільової сторінки, оскільки це буде більш дорого і неефективно, ніж реклама конкурента, який використовує окремі цільові сторінки.
Переваги
Перевірте рекламні кампанії своїх конкурентів. Якщо вони використовують головну сторінку сайту для прийому платного трафіку, у вас є унікальна можливість зменшити вартість "кліка" і одержати більш високе ранжування, якщо будете створювати окремі цільові сторінки для кожної групи об'яв у Google AdWords.
  • rss
  • Del.icio.us
  • Digg
  • Twitter
  • StumbleUpon
  • Reddit
  • Share this on Technorati
  • Post this to Myspace
  • Share this on Blinklist
  • Submit this to DesignFloat

0 коментар(ів):

Дописати коментар

 
Copyright 2011 St@sDesign