13.06.13

Як змусити Google швидко і ретельно проіндексувати сайт

Перше заповітне бажання при створенні сайту або блогу - отримати відвідувачів і читачів. Ми сподіваємося, що вони вже незабаром після відкриття сайту зможуть знайти його за допомогою пошукових систем. Однак часто доводиться чекати, поки пошукові роботи виявлять новий сайт і додадуть його в базу даних. З цієї статті ви дізнаєтеся, як зробити сайт помітним для Google відразу після запуску.
 Створена карту сайту
Файл з картою сайту (sitemap) у форматі XML зберігається на сервері і містить список всіх сторінок сайту, які повинні бути індексовані. Карта сайту повідомляє пошуковикам про додавання нових сторінок, про частоту оновлення різних сторінок (наприклад, ви можете «попросити» пошуковик щодня перевіряти головну сторінку сайту і індексувати нові публікації). Якщо сайт працює на WordPress, встановіть плагін Google XML Sitemaps - він створить карту сайту, буде оновлювати її і оповіщати Google про появу нового контенту. Інший хороший варіант - використовувати такі інструменти автоматизованого створення карт сайту, як XML Sitemaps Generator.

Повідомте про карту сайту в Google Webmaster Tools
Щойно створену карту сайту потрібно відправити у Google Webmaster Tools (Інструменти для веб-майстрів). Додайте свій сайт в Webmaster Tools, потім зайдіть у розділ Оптимізація (Optimization) і в підрозділі Файли Sitemap (Sitemaps) вкажіть посилання на карту вашого сайту - щоб повідомити пошуковику Google про її існування і направити його до всіх сторінок для їх індексування.

Встановіть Google Analytics
У будь-якому випадку ви захочете зробити це для збору даних про відвідуваність, але знайте - використання знаменитої системи веб-аналітики змусить Google звернути увагу на ваш сайт.

 Налаштуйте RSS-канал в FeedBurner
FeedBurner - інструмент Google для управління RSS-каналами. Використання цього сервісу також дасть знати Google про існування вашого сайту, а надалі - про появу кожного оновлення на сайті.

Вручну додайте сайт в бази пошукачів
Деякі власники сайтів не додають посилання на них в бази пошукачів вручну - вони вважають, що сайт і без цього буде проіндексовані. Але для самостійного додавання сайту потрібна всього одна хвилина, і ніякої шкоди це вам не принесе. Відправте посилання на сайт в Google c допомогою спеціальної форми.

Додайте посилання на сайт в профілях соціальних мереж
Пошукові роботи приходять на ваш сайт за посиланнями з інших сайтів. Один із способів створити такі вхідні посилання - розмістити їх у профілях соціальних мереж і сервісів: Facebook, Twitter, Google+, «Вконтакте», YouTube та інших.

Поділіться посиланням на сайт в соціальних мережах
Опублікуйте посилання на сайт не тільки в профілях соціальних мереж і сервісів, а й в оновленнях статусу. Такі посилання звертають на себе увагу пошукачів, що відстежують активність в соціальних мережах.

Створюйте контент за межами вашого сайту
Продовжуйте створювати вхідні посилання на ваш сайт за його межами - пишіть гостьові пости для інших блогів схожої тематики. Вибирайте для публікацій тільки якісні блоги.
  • rss
  • Del.icio.us
  • Digg
  • Twitter
  • StumbleUpon
  • Reddit
  • Share this on Technorati
  • Post this to Myspace
  • Share this on Blinklist
  • Submit this to DesignFloat

3 коментар(ів):

igroup сказав...

Дуже хороша стаття. Дякую!

Гриша сказав...

Мне нужен именно профессиональный блог, если изволите. Вы знаете кто в Киеве делает блоги или сайты в интернете? Очень хотел бы что бы Вы мне посоветовали компанию хорошую. В интернете много их. Вот нашол например: http://www.idg.net.ua/seo/ Вы знаете чего про них? Хорошо ли сайты делают?

Коля сказав...

Привет Стас

Дописати коментар

 
Copyright 2011 St@sDesign